Yazılar

Sarkaç Nedir, Nasıl Kullanılır?

sarkac nedir cover

Hangi sarkaç size uygun olur, hangi sarkacı seçmelisiniz ?

En yaygın olarak kullanılar sarkaç çeşitleri sırasıyla şöyle pirinç sarkaç, doğal taştan yapılmış sarkaç, ahşap malzemeden yapılmış sarkaç, bunların yanısıra daha az kullanılan sarkaç türleride vardır örneğin gümüş, bakır ve paslanmaz çelik.

Pirinç sarkaç;

Özellikle sarkacınızı başkalarına seans yapmada, kendinize veya başkalarına enerji dengeleme gibi alanlarda sarkacınızı  sık sık kullanıyorsanız, bu sarkacı size öneririm. Pirinç sarkaçlar manyetik alanlardan ve kişilerin enerji alanlarından gelen enerjilerden etkilenmezler ve çevredeki enerjiyi ve kişilerin enerjilerini çekme oranları nerdeyse yok denecek kadar azdır. 

Bu nedenle ilk kullanımdan önce ve sonrasında topraklanmaya veya detaylı bir enerji temizliğine gerek duymazlar. Pirinç sarkaç bu yüzden çalışmalarınızda en doğru sonuçları alabileceğiniz bir sarkaç türüdür.

Doğal taş sarkaç

Doğal taş sarkaçlar çıkarıldıkları yeden  size ulaşasaya kadar etraftaki enerjileri bünyelerinde toplarlar bu nedenle kullanmaya başlamadan önce ve  kullanmaya başladıktan sonra topraklanmaya ve detaylı bir enerji temizliğine ihtiyaç duyarlar ve bu türdeki sarkaçları sık sık arındırmak gerekir, arındırma işlemi pirinç sarkaçlara göre daha uzun olur.

 Ahşap sarkaç

Ahşap sarkaçlar genellikle el yapımı olur ve  elde şekil verilerek hazırlanır.Bu sarkaçın doğal yapısı gereği manyetik alanlardan ve kişilerin enerjilerinden etkilenmezler. Bu nedenle enerji temizliğine ihtiyaç duymazlar.Ahşap sarkaçlar pirinç ya da değerli taşlara kıyasla hafif oldukları için daha zayıf salınımda olur bu yüzden ahşap sarkaçlar çok tercih edilmezler.

Sarkacınızı seçmeniz için sizlerle bu bilgileri katkı olması için verdim, bana göre hangi sarkacı almalıyım sorusunun cevabı, aslında sizi hangi sarkaç türü çekiyorsa o sarkacı almanızdır.

Sarkaç nasıl kullanılır?

Sarkacı kullanmadan  önce arındırmak temizlemek gerekir. sarkaç temizliği için bir çok yöntem vardır yaygın olarak yapılan sarkaç temizliği yöntemleri şöyledir; adaçayı yakarak, kaya tuzunun yada deniz tuzunun içinde olduğu su dolu kapta bekletilerek veya ay suyu  ile yapılan işlemlerdir.

Sarkaç nasıl hareket eder?

Sarkaç çeşitli yönlerde hareket eder örneğin dikey, yatay yada dairesel olarak hareket eder.

sarkac nedir img 1

Sarkaça soru nasıl sorulur

Sarkaca soracağınız sorular evet yada hayır cevabı alacağınız türde  uygun sorular olmalıdır.

Örneğin İstanbul’da mı yaşıyorum?, gibi basit evet hayır cevabına uygun  bir soru  iyi bir başlangıç sorusu olacaktır, sarkacımıza aklınıza takılan hayatınız ile ilgili tüm soruları sorabilirsiniz.

Burada dikkat edeceğiniz püf nokta sorduğunuz sorunun cevabı evet yada hayır cevabına uygun sorular olmalıdır.

Ayrıca size tavsiyem sarkacınıza öncelikle yanıtını bildiğiniz sorular sorun, böylece sarkacınızın doğru çalışıp çalışmadığını test edebilir ve onunla aranızda kuvvetli bir bağ oluşturabilirsiniz.

Bir yanıt yazın