Yazılar

Usui Reiki Ve Kundalini Reiki Arasındaki Fark Nedir?

Buddha

Usui Reiki ve Kundalini Reiki, ikisi de şifa için kullanılan enerji sistemleridir. Ancak, bazı temel farklılıkları vardır. Reiki, Japoncada “ruhsal güç” ve evrensel yaşam enerjisi anlamına da gelir.

Kundalini Reiki,  Kundalini enerjisi ve Reikinin birleşiminden oluşmuştur, Kundalini, omurganın tabanından başlayıp tepeye doğru yükselen bir enerjidir. Kundalini enerjisi uyandırıldıktan sonra, kişinin fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal sağlığını iyileştirmeye yardımcı olur.

Kundalini Reiki, Kundalini enerjisini kullanarak şifa sağlar, Usui Reiki, beş sembol kullanarak şifa sağlar ve sembol kullanmak zorunludur.

reiki taş

Bu semboller, şifa enerjisini yönlendirmek için kullanılır. Bazı kişiler sembol ile çalışmaktan çekinebilir, Usui Reiki’de sembollerden çekinen kişiler, pratik ve basitliğiyle ün yapmış Kundalini Reiki’yi tercih etmektedir.

Kundalini Reiki Çalışmalarını yapmak için her hangi bir sembol kullanmanıza gerek yoktur, Kundalini Reiki sadece niyet edilerek yapılan etkili bir şifa çalışmasıdır.

Usui Reiki, 19. yüzyılın sonlarında Japonya’da Mikao Usui tarafından geliştirilmiştir.

Kundalini Reiki, 1980’lerin başında Amerika Birleşik Devletleri’nde Ole Gabrielsen tarafından geliştirilmiştir. Kundalini Reiki, geleneksel Reiki’ye benzer, ancak daha güçlü ve daha hızlı bir şifa sistemidir.

Kundalini Reiki, çakraları ve enerji kanallarını temizlemek ve dengelemek için kullanılır. Ayrıca, fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal düzeylerde şifa sağlayabilir.

Usui Reiki ve Kundalini Reiki arasındaki bazı temel farklar şunlardır:

  • Usui Reiki 1. seviyesinde öğrenci, kendisine ve bir başkasına sadece yakından  çalışma yapabilmekte. 1. Seviyede bu çalışmalar sadece yakından olabilmekte  uzaktan çalışma yapabilmeniz için ve 2. seviye eğitimini almalısınız.
  • Kundalini Reikide 1. Seviye eğitimi aldığınızda kendinize ve başkasına yakından veya uzaktan çalışma yapabilirsiniz.
  • Usui Reiki, kendine has uygulama yöntemleri ve bir disiplini olan bir sistem ve 21 günlük arınma ile bu sisteme dahil olabiliyorsunuz.
  • Kundalini Reiki, 21 günlük arınma yapmadan da öğrene bileceğiniz katı kuralları olmayan esnek  bir çalışma, böyle olması Kundalini Reikiyi daha kolay hale getiriyor.
  • Usui reiki sembollerle yapılan bir çalışmadır, Reiki sembolleri, evrensel yaşam enerjisinin daha güçlü bir şekilde aktarılmasını sağlayan anahtarlardır. Semboller, meditasyon sırasında veya şifa verirken kullanılır.
  • Kundalini Reiki çalışması yapmak için herhangi bir  sembole gerek duymadan kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bir uyumlama alındığında, eğitime katıldığınız da  hayatımız kendiliğinden dönüşmez. Bunun yerine, dönüşüm yolunun başında buluruz. Bu yolun nasıl olacağını seçmek bize kalmıştır. İstersek, hayatımızdaki dengeyi, huzuru, neşeyi ve ihtişamı tezahür ettirebiliriz.

Uyumlama, sizi daha iyi bir insan yapmaz. Bunun yerine, size daha iyi bir insan olma fırsatı verir. Bu fırsatı değerlendirip değerlendirmemek size kalmıştır.

Eğer dönüşüm yoluna hazırsanız, bir uyumlama almaya başlamanız için doğru zaman. Uyumlama, sizi dönüşüm yoluna götürecek bir araçtır. Bu araç, sizi daha iyi bir insan olmanıza yardımcı olacaktır.

Saygılarımla

Hakan Çobanoğlu

Hangi Reiki sistemine başlamanız gerektiğine karar verirken, kişisel tercihlerinize ve ihtiyaçlarınıza göre karar verebilirsiniz. Eğer yeni başlıyorsanız, Kundalini Reiki daha iyi bir seçim olabilir.

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın